O mnie

Nazywam się Grzegorz Bijak i od najmłodszych lat moją pasją są minerały jak i szeroko pojęte nauki o Ziemi. 

Swoje zainteresowania rozwijałem podczas studiów na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego – aktywnie uczestniczyłem w wielu wydarzeniach takich jak konferencje, warsztaty, wycieczki terenowe, projekty naukowe jak i współzarządzałem kołem naukowym Koło Młodych Geologów. Brałem udział w wielu wyjazdach w teren odwiedzając kilkaset stanowisk geologicznych od Bałtyku po Tatry, a także w wyprawach zagranicznych z młodzieżą szkolną (m.in. Maroko, Krym, Bułgaria, Węgry, Alpy) we współpracy z Pracownią Geologiczną „Spirifer”.

Od 1999 roku udzielam się aktywnie w internecie w kwestii popularyzacji nauk geologicznych i kolekcjonowania minerałów  – stworzyłem najstarszy tematyczny portal geopasja.pl, forum geologiczne oraz bloga o Dolnym Śląsku. Zajmuję się także fotografią oraz filmem – od wielu lat fotografuję minerały, przyrodę nieżywioną i krajobrazy, a moje zdjęcia trafiały do czasopism krajowych zagranicznych lecz największym sukcesem było zdobycie 1 miejsca w konkursie National Geographic.
W 2013 roku przeprowadziłem się z Warszawy, zamieszkałem u podnóża Gór Sowich w Bielawie i tutaj zacząłem działać w kierunku promowania nauko ziemi oraz rozwijać lokalną geoturystykę.
Od 2018 roku jestem certyfikowanym przewodnikiem Geoparku Przedgórze Sudeckie.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą i współpracy.


KONTAKT

grzegorzbijak@geopasja.pl tel. 692-909-500 Bielawa, dolnośląskie